غرفه سازی در نمایشگاه خودرو (پردازش نگار راشین)
ایده‌ های غرفه سازی برای جذب مخاطب بیشتر در نمایشگاه ها
نوامبر 7, 2019
غرفه سازی نمایشگاهی کوثر در نمایشگاه ساختمان
نکات مهم در انتخاب بهترین متریال غرفه سازی چیست؟!
دسامبر 14, 2019

9 نکته مهم و کلیدی در طراحی دکور رستوران

9 نکته مهم و کلیدی در طراحی دکور رستوران

رابطه‌ای که طراحی دکور رستوران شما با نحوه سودآوری و رشد کسب‌وکار شما خواهد داشت، رابطه‌ای مستقیم است. درنتیجه شما یک رستوران راه‌اندازی نمی‌کنید که تنها غذاهای مرغوب و درجه‌یک را به مخاطبان ارائه دهید بلکه زمانی که شما وارد صنعت مهمان‌پذیری آن‌هم رستوران‌داری می‌شوید باید علاوه بر کیفیت و نوع غذا بر دکوراسیون و عوامل ترغیب‌کننده مخاطبان نیز توجه داشته باشید.

دقت کنید که افراد همواره به رستوران میایند تا قرار ملاقات، دیدار با آشنایان و گذراندن وقت با دوستان را در مکانی منحصربه‌فرد نسبت به خانه تجربه کنند، همین امر باعث شده که دکور و نحوه دکوراسیون یک رستوران جزء عوامل مهم در این صنعت محسوب شود.

برای آنکه دکور رستوران شما برای مخاطب مجاب‌کننده باشد، توجه به برخی نکات در مورد دکوراسیون می‌تواند به‌عنوان یک تسهیل‌کننده راه برای شما محسوب شود.

دکور رستوران

1- در نظرگیری فضای آزاد در رستوران

گاه ممکن است شما به هنگام طراحی دکور رستوران خود، برای آنکه همه‌چیز کامل و دقیق چیده شده باشد یک المان مهم را فراموش کنید.

توجه به فضای آزاد برای ساعات شلوغ رستوران یکی از نکاتی است که به‌تازگی به هنگام اجرایی نمودن دکور رستوران بسیار موردتوجه طراحان و آرایه‌گرها قرار می‌گیرد.

اگر در حین چینش میز و صندلی‌ها و به‌کارگیری عناصر متفاوت در دکور رستوران فاصله را رعایت نکنید، مشکلات عدیده‌ای اعم از ترافیک، سروصدا و شلوغی دور هر میز و جلوگیری از سرویس‌دهی مناسب برای مخاطبان رخ خواهد داد.

درواقع این خود شما هستید که با توجه به ابعاد رستوران و فضای اشغالی توسط میز و صندلی‌ها و البته در نظرگیری احتمالات مربوط به رفت‌وآمد مخاطبان می‌توانید این فاصله را به‌درستی تخمین بزنید.

 

2طراحی دکور رستوران– جسارت در طراحی دکور رستوران

برای آنکه بتوانید نظر مخاطبان را جلب کنید باید از ایده‌هایی استفاده کنید که جسورانه باشند.

بگذارید شما اولین نفری باشید که به‌عنوان‌مثال بر روی دیوارهای آجری رستوران خود یک نردبان پر از گلدان‌های گل طبیعی را به‌عنوان دکوری خلاقانه استفاده می‌کند.

 

3- هماهنگی در طراحی دکور رستوران

زمانی که شما تصمیم می‌گیرید که رستوران شما برای چه هدف و یا گروهی از مخاطبان طراحی شود، باید تمامی المان‌های دکور رستوران شما هماهنگ و در جهت بهبود رساندن این پیام به مخاطب باشد.

دقت و ظرافت در تمامی این عناصر، به مخاطب نشان می‌دهد که شما در طراحی و اجرای دکور رستوران دقت و وقت کافی را صرف کرده‌اید و این خود سبب جلب مخاطب بیشتر خواهد شد.

به‌عنوان‌مثال می‌توانید بر روی میزها، دستمال‌کاغذی، لیوان، ظروف و حتی گلدان‌های تزیینی‌ای استفاده کنید که یا ازنظر رنگ و یا ازنظر طرح با نوع دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد.

اگر قسمت عمده‌ای از دکور رستوران شما را چوب و یا مشتقات چوبی تشکیل می‌دهد باید در موارد یادشده استفاده از چوب را فراموش نکنید.

گاه برخی از رستوران‌ها بر روی موارد ذکرشده از برند خود استفاده می‌کنند، خاطرنشان می‌کنیم که این‌یک روش قدیمی است و امروزه به همان‌ هما   هنگی در رنگ و یکسان بودن مواد تشکیل‌دهنده بسنده می‌شود.

 

4- تکمیل شدن دکور رستوران با کمک مخاطب

گاه می‌توان با یک برنامه‌ریزی مناسب حتی از خود مخاطبان برای طراحی دکور رستوران استفاده کرد.

یک دیوار و یا تابلویی را از دکوراسیون رستوران خود در نظر بگیرید، تا با تصویر مخاطبان پر شود، در این صورت هم می‌توانید رستورانی داشته باشید که حضور مخاطبان را ثبت و نگهداری کرده است و هم می‌توانید یک بازاریابی بدون هزینه در سطح وسیعی از عموم داشته باشید.

مقاله مرتبط:  دکوراسیون رستوران سنتی

 

 

 

 

طراحی دکور رستوران

5- روشنایی و تأثیر در طراحی دکور رستوران

استفاده از میزان روشنایی در فضای یک رستوران، جزء المان‌های طراحی بسیار حیاتی محسوب می‌شود، درواقع اگر میزان روشنایی یک رستوران بیش‌ازحد باشد، مخاطب احساس ناراحتی خواهد نمود و در فرصت بسیار کوتاه غذا را تمام می‌کند تا بتواند محل را ترک کند.روشنایی باید متعادل باشد، گاهی نوری کم، حس آرامش و صمیمت را در مخاطب تداعی می‌کند، زمانی که مخاطب با آرامش غذا را میل کند، پس متوجه تزیین غذا، مزه غذا خواهد شد و شما با استفاده صحیح از روشنایی فرصت مناسبی برای انتخاب رستورانتان توسط مخاطب در دفعات بعدی خواهید داشت.

6- رنگ‌های اشتهاآور

کافی است قبل از آنکه رنگ دکور رستوران خود را انتخاب کنید، سری به ویژگی‌های رنگ‌ها و تأثیر آنان در روحیه و ایجاد اشتها در مخاطب بزنید.در این صورت به‌راحتی می‌توانید با تلفیق رنگ‌ها و به‌کارگیری هوشمندانه آنان در دکور رستوران خود، مخاطبتان را مجاب نمایید.

7- استفاده از تایپو گرافی

چندین سال است که تایپوگرافی یکی از المان‌های دکور رستوران محسوب می‌شود که با

به‌کارگیری درست این هنر در دکور می‌توان تأثیر مثبت آن را مشاهده نمود.

به‌عنوان‌مثال استفاده از تایپو گرافی در دیوار راهرو ورودی، استفاده از آن در طراحی نام برد بر روی دیواری که دید مناسبی نسبت به مخاطبان دارد تمامی تأثیر شگرف بر روی دکور رستوران خواهد داشت.

تایپو گرافی یک المان بسیار جذاب است که به‌جای عکس‌ها و تابلوها می‌تواند برای دکوراسیون رستوران شما ایدئال باشد.

 

طراحی دکور رستوران

8- تلفیق سبک‌ها برای دکور رستوران

در نظر داشته باشید که گاه برای مخاطب تکراری است که دکوراسیون رستوران به‌گونه‌ای مشخص صنعتی، مدرن، سنتی و یا مینی مال باشد به همین منظور در چند دهه اخیر همواره ما شاهد این هستیم که طراحان و دکوراتور های رستوران، سبک‌های متضاد اعم از مدرن و سنتی را با یکدیگر تلفیق می‌کنند تا سبکی نو را در دکورسازی ابداع نمایند.

به‌عنوان‌مثال ترکیب صندلی‌ها و میز فلزی با چوب می‌تواند برای مخاطب نو و خاص باشد.

9- شخصی‌سازی دکور رستوران

همواره این نکته ضروری است که شما برای اجرایی نمودن دکور رستوران خود از یک منبع و یا الهام استفاده کنید، اما اگر سعی به کپی‌برداری داشته باشید مخاطب آن‌چنان جذب رستوران شما نخواهد شد.

حتی شاید با ورود به رستوران شما بگوید، اینجا هم شبیه به همان رستوران معروفی است که قبلاً رفته‌ایم.

پس در نظر داشته باشید که مخاطب وارد رستوران شما می‌شود تا تنوع و نگرشی جدید برای فضای رستوران را از شما ببیند، درواقع مخاطب توقع دارد که نوگرایی در المان‌های اصلی، از اصول دکوراسیون رستوران شما باشد.

در هنگام طراحی دکور رستوران خود باید در نظر داشته باشید که مخاطبان مکانی را انتخاب می‌کنند تا دورهم جمع شوند و ساعاتی را برای تفریح و به‌دوراز فضای خانه باشند.

به همین منظور رستورانی را انتخاب می‌کنند که علاوه بر کیفیت غذا در دکوراسیون نیز منحصربه‌فرد باشد.

شرکت طرح و ایده ملل  با کمک تیم طراحی به نام و خبره خود در حوزه دکوراسیون رستوران و توجه به نکات روز طراحی دنیا ، در ایده پردازی ،طراحی و اجرا همراه شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *