طراحی دکوراسیون داخلی رستوران
چرا طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مهم است؟
اکتبر 30, 2018
طراحی داخلی رستوران
اهمیت طراحی داخلی رستوران را نادیده نگیرید
اکتبر 31, 2018

5 دلیل اهمیت دکوراسیون داخلی دفتر کار

دکوراسیون داخلی دفتر

دکوراسیون داخلی دفتر

5 دلیل اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

بسیاری از شرکت ها اهمیت دکوراسیون اداری یا دکوراسیون دفتر کار را نادیده می گیرند. کارمندانی که در اتاقک های اداری کار می کنند در محیطی ناامید کننده قرار دارند که منزوی شده اند. دکوراسیون داخلی دفتر کار باید با در نظر گرفتن تمامی این موارد و برندینگ، با به تصویر کشیدن پیغام و اهداف شرکت طراحی و ایده پردازی شود.

چرا دکوراسیون داخلی دفتر کار اهمیت دارد؟

دکوراسیون داخلی دفتر کار بر احساسات، کارایی و خلاقیت ما موثر است. اینجا به بررسی 5 مورد از مهم ترین دلایل دکوراسیون دفتر کار می پردازیم.

  1. اخلاق کارمندان

المان های زیادی در طراحی داخلی می تواند بر اخلاق کارکنان موثر باشد:

نور پردازی، رنگ اتاق ها، و فضا. تحقیقات نشان می دهد که هر چه نور خورشید در اتاق بیشتر باشد می تواند بر خلق و خوی کارمندان اثر داشته باشد. همچنین می تواند در محیط کار، بهره وری را افزایش دهد. بنابراین به جای اینکه محل کاری با پنجره های کم بگیرید به دنبال محلی باشید که نورگیر باشد.

کمپانی های فعال این موضوع  مهم و اساسی را دریافتند که کارمندان به فضای کافی نیاز دارند نه فضای زیاد. داشتن دفتر کار باز و بزرگ می تواند باعث حواس پرتی کارمندان شود، اما کارمندان باید فضای کافی برای حرکت به اطراف را داشته باشند. در این تحقیق همچنین ذکر شده که رنگ اتاق این تجربه را غنی تر می کند زیرا فضای اطراف ما را زنده تر می کند.

  1. کارمندان را خلاق تر می کند

محیط کار خلاقی را تصور کنید، آن محیط چه شکلی خواهد بود؟ شما در دفتر کار شلوغ و پرتردد تمرکز بیشتری دارید یا در دفتر کار اختصاصی خودتان؟ در نظر گرفتن این سوالات زمانی که شما در حال طراحی دفتر کار هستید به شما کمک می کند که در طراحی خلاق بمانید. تحقیقات دیگری عنوان می کند که اگر شما در حال برنامه ریزی برای طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار خود هستید، بهتر است به صورت یک برنامه ریز طراحی شهری فکر کنید. ایجاد مکان های خاص به کارمندان این امکان را می دهد که بتوانند با همکاران خود تعامل داشته باشند.

  1. این یک فرصت برندینگ است

کارمندان و مشتریان در شرکت هایی که خودشان برای اهدافشان سرمایه گذاری می کنند، سرمایه گذاری بیش تری می کنند. تمرکز بر روی طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار به کارمندان شما نشان می دهد که  شما برای آنها ارزش قائل شدید و یک چشم انداز دقیقی برای شرکت خود ترسیم کردید. برندینگ نیز در مورد همین موضوع است. هویت برند، جایگاه یابی شرکت شما، هویت شما را بازتاب می دهد و شخصیت برند شما را ترسیم می کند.

  1. اهداف دپارتمانی

دپارتمان های مختلف اهداف متفاوتی دارند، بنابراین فضای خود را مطابق با اهداف آن دپارتمان طراحی کنید. اشتباه بزرگ این است که همه دپارتمان ها شبیه یکدیگر طراحی شوند. برای طراحان داخلی، خلاقیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اما برای یک تیم فروش موفق به آن اندازه اهمیت ندارد. داشتن بخش های مختلف برای دپارتمان ها و سازماندهی هر بخش به صورت اختصاصی به کارایی حداکثری هر دپارتمان کمک شایانی می کند.

  1. افزایش کارایی

زمانی که شما تمامی المان های دکوراسیون داخلی دفتر کار را به اتمام رساندید، می توانید به صورت کلی افزایش بهره وری را در شرکت خود مشاهده نمایید. اما برای رسیدن به کارایی واقعی، حتما باید مدیران شرکت تصمیم بگیرند که چه کسی کجا و به چه علتی بنشیند. نحوه ای که شما کارمندان خود را سازماندهی می کنید بسیار بر روی کارایی کارمندان و بهره وری شرکت موثر است.

مقاله مرتبط:  ارتباط غرفه سازی نمایشگاهی و موفقیت نمایشگاه

با بلاگ ملل دیزاین همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *