همه چیز درباره غرفه‌ سازی مدولار !! مزایا،معایب و انواع
ژانویه 5, 2020
موفقیت در نمایشگاه
8 عامل تأثیرگذار بر موفقیت در نمایشگاه
ژانویه 9, 2020

10 ایده خلاقانه برای منحصر به فرد کردن دکور کافی‌ شاپ شما!!!

زمانی که شما برای کافی‌ شاپ خود طراحی دکوراسیون انجام می‌دهید، فضای خاکستری را می‌شناسید و همچنین نقشه‌های استفاده بهینه از فضای در اختیار را به بهترین نحو برنامه‌ریزی می‌کنید، حال وقت آن است که دکور کافی‌ شاپ خود را انجام دهید.

دکوراتور های حرفه‌ای، ابتدا از شما این سؤال را دارند:

مخاطبان شما چه افرادی هستند؟ تا از المان‌های متناسب با آن استفاده کنند.

کافی‌ شاپ اگرچه یک مکان عمومی است و همواره متقاضیان زیادی را به سمت خود می‌کشاند اما شما با یک دکوراسیون عالی و عملی نمودن ایده‌های طراحی دکوراسیون نو در کافی‌ شاپ خود، به‌خوبی می‌توانید مخاطبان بیشتر و البته همیشگی داشته باشید.

المان‌های همیشگی برای دکوراسیون یک کافی‌ شاپ عبارت‌اند از:

سقف، دیوار، قفسه‌ها، میزوصندلی، نورپردازی، رنگ، استفاده از گیاهان و غیره

اما آنچه کافی‌ شاپ شمارا تبدیل به یک مکان منحصربه‌فرد برای تبادل احساس و ارتباط میان شما و مخاطب می‌کند چگونگی به‌کارگیری هرکدام از المان‌های ذکرشده با توجه به نیاز و البته سلایق شخصی شما است.

طراحی فضای داخلی کافی‌ شاپ

 

1- استفاده از رنگ‌های جسورانه در دکور کافی‌ شاپ

استفاده از رنگ‌های جسورانه در دکور کافی‌ شاپ

طراحان دکوراسیون به‌خصوص دکوراتور های کافی‌ شاپ معتقد هستند که برای لذت‌بخش بودن محیط کافی‌ شاپ بهتر است از رنگ‌های جسورانه مانند زرد، قرمز، سرمه‌ای، سبز، خاکستری و رنگ‌های غیرمتعارف دیگری که عموماً افراد برای استفاده از آن‌ها در رنگ‌آمیزی دکوراسیون خود تعلل می‌کنند، استفاده کنید.

در واقع ایده پردازی و طراحی دکوراسیون یک کافی‌ شاپ نیاز دارد تا شما خلاقیت و نوگرایی را به‌گونه‌ای به کار ببرید تا با استفاده از انتخاب‌هایی به سبک نو، متمایز باشید.

2- استفاده از لامپ‌های ادیسونی در دکور کافی‌ شاپ

استفاده از لامپ‌های ادیسونی در دکور کافی‌ شاپ

 

اگرچه هرروزه این فنّاوری است که ما را غافل‌گیر می‌کند اما در واقع گاه برای ایده پردازی نیاز است تلفیقی از ایده‌های قدیم و جدید را داشته باشیم.

نورپردازی و استفاده از لامپ‌های ادیسونی که به‌تازگی در بیشتر کافی‌ شاپ‌ های دنیا به‌عنوان یک المان طراحی دکوراسیون، بسیار موردتوجه واقع‌شده است، می‌تواند شمارا برای هم سو نمودن با طراحی‌های روز دنیا یاری کند.

لامپ‌های ادیسونی در واقع نسل جدید از لامپ‌های رشته‌ای قدیمی هستند که با نوع طراحی‌های جذاب طرفداران زیادی پیداکرده‌اند. می‌توان آن‌ها را از سقف آویخت و یا با بر روی میزها قرارداد طرح‌های متفاوت و جدید آن‌ها سبب شده که استفاده از آن‌ها یک امر ضروری برای غافلگیری مخاطب محسوب شود.

 

3- سیستم تهویه آشکار در دکور کافی‌ شاپ

سیستم تهویه به عنوان دکور کافی شاپ

 

استفاده از سیستم تهویه آشکار چند سالی است که در طراحی کافی‌ شاپ جزء المان‌های مهم تلقی می‌شود، ایده استفاده از تهویه آشکار، از کافی‌ شاپ‌ های ایتالیایی سرچشمه می‌گیرد.

بدین‌صورت که خود این سیستم تهویه با تلفیق رنگ مناسب به سبب هماهنگی و پوشش سقف، یک نوع از مدل‌های طراحی دکوراسیون در عصر نو به‌حساب می‌آیند.

لوله‌های تهویه به‌جای آنکه زیر لایه‌ای از پوشش‌های سقفی مخفی شوند با ورود به دکوراسیون سقف، جزئی از طراحی محسوب می‌شوند.

4- استفاده از دیوار پوش‌های آجری در دکور کافی‌ شاپ

استفاده از دیوار پوش‌های آجری در دکور کافی‌ شاپ

استفاده از ایده‌های خاص سبب می‌شود تا کافی‌ شاپ شما تبدیل به یک برند منحصربه‌فرد شود، به‌عنوان‌مثال استفاده از دیوار پوش‌های آجری و یا آجرهای تزیینی در طراحی، خود یک ایده جالب و نوستالژیک برای کافی‌ شاپ‌ ها محسوب می‌شود.

 

 

5- گیاهان رونده بخشی از دکور کافی‌ شاپ

 

گیاه در دکور کافی شاپ

برای آنکه به کافی‌ شاپ خود روح بخشید و در کنار تمامی المان‌های مصنوعی و غیرزنده یک‌قدم متفاوت بردارید بهترین انتخاب استفاده از گیاهان رونده است.

با این کار مخاطب در هر بار حضور خود به کافی‌ شاپ ،متوجه بزرگ شدن گیاه خواهد شد و این خود حس تعلق‌خاطر در وی ایجاد می‌کند.

مقاله مرتبط:  راهنمای گام به گام طراحی کافی شاپ مدرن

 

 

6- تخته‌سیاه منو و یادداشت در کافی شاپ

تخته سیاه در دکور کافی شاپ

 

یکی از المان‌های مهم در طراحی کافی‌ شاپ، استفاده از تخته‌سیاه است که نوع نوستالژیک بنرها ویا منو سفارش محسوب می‌شود.

در کافی‌ شاپ‌ ها گاه از تخته‌سیاه برای نوشتن منوی روز و یا گاه برای نوشتن جملات متناسب با حال و هوای کافی‌ شاپ استفاده می‌شود، در هر دو صورت جزء عوامل طراحی مثبت است.

 

7- موسیقی

موسیقی در دکور کافه

 

 

شما با کاربرد درست موسیقی در این مکان عمومی، در واقع بر روی طراحی ذهن مخاطب تأثیرگذار خواهید بود. اگر از المان‌های بصری در موسیقی استفاده کنید که طراحی دکوراسیون کافی‌ شاپ خود را کامل کرده‌اید.

به‌عنوان‌مثال استفاده از گرامافون، سازهای زهی مانند ویالن و پیانو یا حتی گیتار می‌تواند هم جزء دکوراسیون کافی‌ شاپ شما باشد و هم می‌توانید با یک اجرای زنده در ساعات خاص بر روی طراحی خود از طریق افزایش مخاطبان در کافی‌ شاپ استفاده کنید.

 

8-ویترین شیرینی و نوشیدنی

ویترین دکور کافی شاپ

در کافی‌ شاپ‌های امروزی برای آنکه بتوان اعتماد مخاطب را به بهترین نحو جلب کرد استفاده از ویترین‌های شیرینی و نوشیدنی بسیار رایج شده است.

این ویترین‌ها به‌خودی‌خود جزئی از دکوراسیون کافی‌ شاپ شما خواهند شد، و البته شما با انتخاب مخاطبان در طول چند روز متوجه می‌شوید که کدام‌یک از آن‌ها بیشتر مورد استقبال است.

ازنظر روانشناسی نیز هرچه بیشتر دیدن تصویر شیرینی و خوراکی آن‌هم به‌صورت در دسترس سبب می‌شود تا مخاطب برای امتحان آن ترغیب شود، پس می‌تواند این المان دکوراسیون برای شما بسیار پربازده باشد.

توجه داشته باشید برای چیدن شیرینی و نوشیدنی در طبقات همواره طبع و ذائقه مخاطب را در اولویت قرار دهید و تا حد امکان از مواد عالی استفاده کنید.

 

 

 

دکوراسیون فضای بیرون کافی شاپ

اجرای طراحی برای دکوراسیون یک کافی شاپ تنها منحصر به فضای داخلی کافی‌ شاپ نیست بلکه این ایده پردازی و طراحی معطوف به فضای بیرونی نیز می‌شود.

9- سردر  به عنوان بخش مهم دکور کافی‌ شاپ 

سردر  به عنوان بخش مهم دکور کافی‌ شاپ

 

 

زمانی که نام کافی‌ شاپ خود را انتخاب کردید باید در نظر داشته باشید که به هنگام طراحی آن به دو فاکتور:

1-زیبایی در طراحی

2-مشخص بودن نام کافی‌ شاپ

توجه ویژه‌ای داشته باشید.

شما ممکن است دو نوع مخاطب را در کافی‌ شاپ خودپذیرا باشید:

1-دوستان، آشنایان و مخاطبان همیشگی

2-افراد رهگذر

سردر کافی‌ شاپ بیشتر برای افراد رهگذر باید جذاب باشد چرا که برخی با علائم بصری تحریک می‌شوند و با توجه به همین امر می‌توان بر روی نام کافی‌ شاپ خود در سردر طرح‌های گسترده و چشم نوازی ایجاد نمود.

 

 

 

10- درب ورودی و گذرگاه

درب ورودی و قسمت گذرگاه کافی‌ شاپ از سمت بیرون آن باید به‌گونه‌ای باشد که نشان دهد شما برای ورود مخاطبان تدارک دیده‌اید.

برای انجام این کار وجود گلدان‌های کاج مطبق، فرش قرمز و حتی تزئیناتی در بالای درب ورودی الزامی است که شمارا از ورود و خروج مخاطبان آگاه کند.

شرکت طرح و ایده ملل در نظر دارد تا به‌کارگیری گروهی از طراحان به نام شمارا در طراحی و اجرای ایده‌های نو برای کافی‌ شاپ همراهی نماید.

طراحی یک کافی‌ شاپ اگرچه نمی‌تواند تمامی المان‌های مطرح‌شده را در برگیرد اما با توجه به سبک کافی‌ شاپ خود می‌توانید هرکدام از آنان را به‌عنوان ایده برای دکوراسیون کافی‌ شاپ خود انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان و ارتباط یا کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی کلیک کنید

تلگرام طرح و ایده ملل اینستاگرام طرح و ایده ملل لینکدین طرح و ایده ملل توئیتر طرح و ایده ملل

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *