بهترین سبک‌های طراحی داخلی
بهترین سبک‌های طراحی داخلی خانه
ژانویه 6, 2019
طراحی دکوراسیون اداری
طراحی دکوراسیون اداری (بخش اول)
ژانویه 28, 2019

نوسازی خانه

نوسازی خانه

نوسازی خانه؛ آری یا نه؟

چند وقت پیش یکی از سلبریتی‌های فضای مجازی یک نظرسنجی در صفحه‌اش گذاشته بود مبنی بر اینکه اگر شما در آستانه خرید خانه باشید، یک آپارتمان نوساز و تازه‌ساخت مدرن را ترجیح می‌دهید که با سلیقه معمار و سازنده‌اش طراحی و ساخته شده یا دوست دارید یک آپارتمان یا خانه قدیمی بخرید و پروسه نوسازی خانه به سلیقه خودتان را شروع کنید؟

اگر شما هم در موقعیت خرید خانه هستید، می‌دانید که این یک سؤال چالش برانگیز و یک دوراهی جدی است که به راحتی نمی‌توان به آن پاسخ داد.

البته این سؤال تنها در مقابل کسانی نیست که قصد خانه خریدن دارند، بلکه ساکنان و صاحبان خانه‌های فرسوده و قدیمی هم با این سؤال دست و پنجه نرم می‌کنند که خانه خود را بفروشند و به یک خانه نوساز نقل مکان کنند یا آستین بالا بزنند و تصمیم به نوسازی خانه بگیرند و همان خانه قدیمی اما فرسوده خود را تعمیر کنند و تغییر دهند.

نوسازی و بازسازی خانه آن به جای انتخاب یک بنای مدرن و نوساز، همیشه یک گزینه پیش روی صاحبان خانه‌های قدیمی و خریداران خانه است. اینجا درباره فرآیند نوسازی خانه و مزایای آن می‌خوانید.

نوسازی خانه همه چیز را به سلیقه شما تغییر می‌دهد

یکی از بدیهی‌ترین مزایای نوسازی خانه این است که شما فرصت پیدا می‌کنید تا با کمک یک شرکت معماری یا طراحی داخلی خانه را با استانداردها و سلایق شخصی خود بازسازی کنید و تن به انتخاب‌های تحمیلی در خانه‌هایی ندهید که در فرآیند طراحی آن نقشی نداشته‌اید.

با نوسازی خانه در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید

به جای اینکه هزینه هنگفتی به جیب خود تحمیل کنید و یک خانه نوساز بخرید، با مخارج بسیار کمتری می‌توانید خانه قدیمی خود را طوری بازسازی کنید که با یک خانه نوساز برابری کند. غیر از آن می‌توانید پروسه نوسازی خانه را با بودجه خود هماهنگ کنید و به برخی اجزای آن اولویت دهید.

مقاله مرتبط:  دکوراسیون داخلی و غرفه سازی نمایشگاهی

خانه‌ای طبق سبک زندگی شما

فرض کنید که سبک زندگی شما، شغل یا علایق شخصی‌تان باعث شده که تعداد زیادی کتاب داشته باشید. عموماً در آپارتمان‌های معمول اتاق کتابخانه یا فضایی مخصوص این کار در نظر گرفته نشده است. در بازسازی و نوسازی خانه شما می‌توانید یکی از اتاق‌ خواب‌های خانه را به اتاق کتابخانه تبدیل کنید و در آن قفسه و مبلمان مخصوص آن فضا را قرار دهید.

مثال دیگر اینکه اگر شما دورکاری می‌کنید و در خانه خود به فضایی خاص کار کردن که هم راحتی شما را فراهم کند هم تمرکز و آرامش لازمه کار را ایجاد کند، احتیاج دارید. اتاق کار در خانه فضایی معمول نیست که در همه خانه‌ها طراحی شده باشد و باید اضافه کردن آن را در فرایند نوسازی در نظر گیرید.

شما هنگام بازسازی خانه می‌توانید با توجه به اولویت‌های سبک زندگی خود، هرچه که هست، میهمانی و دورهمی، آشپزی، فضای بازی کودکان، نگهداری گیاهان سبز و… ، فضای مخصوص به آن را ایجاد کنید.

با نوسازی خانه از ریسک جابه‌جایی پرهیز می‌کنید

اگر به محله زندگی و همسایگان خود علاقه دارید و نمی‌خواهید آن‌ها را برای اینکه خانه قدیمی شما دیگر پاسخگوی نیازهایتان نیست، ترک کنید، بهترین گزینه پیش‌رو بازسازی و نوسازی خانه قدیمی‌تان است. با این کار علاوه بر مزایایی که قبلاً گفتیم، روابط و دلبستگی‌هایتان هم از دست نمی‌رود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *