ایده‌ های طراحی کافی‌ شاپ خلاقانه
دسامبر 31, 2019
همه چیز درباره غرفه‌ سازی مدولار !! مزایا،معایب و انواع
ژانویه 5, 2020

معرفی انواع نمایشگاه ها برای غرفه‌سازی

نمایشگاه بین المللی

امروزه شرکت‌های مختلف راهی جدید برای معرفی کالاهای خود یافته‌اند که همان نمایشگاه‌های مختلف و برپایی غرفه در آن‌هاست. در صورتی که نمایشگاه مناسبی انتخاب کنید و نیز در ساخت، طراحی و برپایی غرفه، نکات اصولی را رعایت نمایید، بی‌شک به موفقیتی بزرگ خواهید رسید. نمایشگاه‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که برای برپایی غرفه، باید آن‌ها را بشناسید و متناسب با نوع فعالیت خود یکی را انتخاب نمایید.شرکت طرح و ایده ملل در مقاله‌ای که پیش رویتان است تصمیم گرفته تا انواع نمایشگاه‌ ها را معرفی کند تا شما با درکی درست از این موضوع، به انتخابی شایسته برای غرفه سازی دست بزنید.

 

هدف از برپایی نمایشگاه

مفاهیمی که ما در مورد نمایشگاه به آن فکر می‌کنیم با مفهومی که کشورهای پیشرفته در مورد آن می‌اندیشند اندکی متفاوت است.در کشور ما نمایشگاه به عنوان مکانی شناخته می‌شود که مردم به صورت مستقیم از آن خرید کنند و کالاهای مورد نیاز خود را تهیه نمایند، اما در سطح جهانی،  هدف از برگزاری نمایشگاه‌ها، راحت شدن تعاملات تجاری و نیز بهتر شدن و تقویت سیستم‌ توزیع است.

به صورت کلی نمایشگاه‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 

نمایشگاه مصلی امام خمینی

انواع نمایشگاه داخلی:

  • نمایشگاه محلی:نمایشگاه محلی

نمایشگاه‌های محلی در یک محله و یا در یک شهر خاص از کشور برگزار می‌شوند. این نمایشگاه‌ها غیر تخصصی هستند و جهت فروش کالاهای مختلف برپا می‌گردند.

 

 

 

 

 

 

  • نمایشگاه منطقه‌ای:

همه چیز از اسم این نوع نمایشگاه مشخص است. نمایشگاهی که در یک منطقه خاص یا در یک استان برپا می‌شود.

 

  • نمایشگاه ملی:

اصلی‌ترین نمایشگاهی که در کشور برگزار می‌شود نمایشگاه ملی است. این نمایشگاه از نوع تخصصی‌ست و در حوزه‌های مختلفی نظیر صنعت، تجارت، هنر و … فعالیت می‌کند. اهمیت غرفه‌سازی در این نمایشگاه مشخص می‌شود. در واقع یکی از                 علل موفقیت شرکت‌های مختلف در نمایشگاه ملی، نوع غرفه‌ای است که در آن دایر می‌کنند. پس اگر قصد حضور در چنین نمایشگاهی را دارید، شایسته است اصول غرفه‌سازی را که در مقاله‌ای دیگر توسط شرکت ملل دیزاین گردآوری شده، مطالعه                 بفرمایید.

 

 

نمایشگاه خارجی

نمایشگاه‌های خارجی و یا به عبارت دیگر بین‌المللی نمایشگاه‌هایی هستند که در سطح بین‌المللی و برای اهداف مختلف برپا می‌شوند. در واقع اگر به دنبال آشنایی با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا هستید و یا می‌خواهید بازاریابی بین‌المللی را تجربه کنید باید به فکر شرکت در نمایشگاه بین‌المللی باشید. برخی از این نمایشگاه‌ها هر سال برگزار می‌شوند، اما هستند نمایشگاه‌هایی که فقط یک بار اقدام به برگزاری می‌کنند چون هدف خاصی دارند.

نمایشگاه خارجی

انواع نمایشگاه‌ های خارجی

 

  • نمایشگاه‌ های بین‌المللی عمومی:

در این نمایشگاه‌ها شرکت‌های مختلف انواع کالاهای خود را (کالاهای تخصصی و غیر تخصصی) در معرض نمایش می‌گذارند. در این نمایشگاه‌ها خرید و فروش کالا به صورت مستقیم انجام نمی‌شود بلکه هدف غرفه‌داران معرفی خدمات، برند، شرکت و                کالاهایشان است.

 

  • نمایشگاه‌ های بین‌المللی تخصصی:

در این گونه نمایشگاه‌ها فقط کالاهای تخصصی وجود دارد پس افرادی که در زمینه تخصص خاص آن نمایشگاه اطلاعاتی ندارند، در آن شرکت نمی‌کنند.

 

  • نمایشگاه بین المللی اطلاعات:

اگر جزو افرادی هستید که علاقه‌مند به دریافت اطلاعات در مورد آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا هستید، می‌توانید هر دو یا چهار سال یک بار در نمایشگاه بین‌المللی اطلاعات به دنبال خواسته خود باشید.

مقاله مرتبط:  نکات مهم در انتخاب بهترین متریال غرفه سازی چیست؟!

 

  • نمایشگاه اکسپو:

این نوع نمایشگاه نیز در زمره نمایشگاه‌های بین‌المللی دسته بندی می‌شوند. در نمایشگاه اکسپو تم مشخصی انتخاب می‌شود و کشورهای مختلف با توجه به فرهنگ و علوم خود، غرفه‌هایی زیبا را به نمایش می‌گذارند. این نمایشگاه‌ها در واقع                       اشانتیون کوچکی از یک کشور هستند.

 

(طبعاً برای حضور در نمایشگاه‌های خارجی باید به هزینه‌های گزاف برپایی غرفه، هزینه شرکت در نمایشگاه حتی به عنوان بازدید کننده، تهیه بلیط، رزرو هتل و … بیندیشید).

 

نمایشگاه عرضه مستقیم کالا:

اگر به دنبال خرید اجناس مورد نیاز خود با قیمت پایین‌تر می‌گردید، باید به نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا مراجعه کنید.

 

نمایشگاه مجازی

از آن جا که در زمانه اخیر استفاده از اینترنت و دنیای مجازی بسیار باب شده، نمایشگاه‌هایی نیز در این زمینه پدیدار گشته‌اند. این نوع نمایشگاه، هم مزایا و هم معایب مختلف دارد.از مزایای آن می‌توان به این نکته اشاره کرد که در آن نیاز به برپایی غرفه و هزینه کردن در این زمینه ندارید و از طرفی زمان زیادی از تایم کاریتان را در نمایشگاه از دست نخواهید داد.اما این جور نمایشگاه‌ها عیوبی هم دارند. برای مثال اکثر مخاطبان شما برای خرید یا آشنایی بیشتر، به تبادل نظر به صورت رودررو معتقد هستند.

نکته حائز اهمیت در مورد نمایشگاه‌ها این است که، نمایشگاه‌ها از هر نوعی که باشند، سهم بسیار زیادی در پیشرفت اقتصادی کشور خواهند داشت. درست است که در بازه‌های زمانی مختلف، اهمیت نمایشگاه‌ها پررنگ و کم‌رنگ می‌شده است اما هیچ‌گاه نمی‌توان منکر اهمیت آن شد.

قطعا این موضوع که پس از اتمام نمایشگاه متوجه میزان تاثیرگذاری نمایشگاه در جامعه شویم، کاری بسیار سخت است، اما به دلیل این‌که وجود نمایشگاه باعث تبادل اطلاعاتِ علمی، فرهنگی، اقتصادی، صنعتی و … می‌شود، تاثیر بسزایی در شرایط جامعه خواهد گذاشت. زیرا به هنگام برپایی نمایشگاه، متخصصین مختلف چه در داخل و چه از خارج از کشور حضور خواهند داشت.

اکنون که اطلاعات به نسبت جامعی در مورد نمایشگاه‌ های مختلف و انواع نمایشگاه ها به دست آوردید خوب است “یوفی” را نیز بشناسید.

یوفی

به زبان عامیانه می‌توان گفت، منزلگاه تمامی نمایشگاهیان در سراسر جهان، یوفی است. در یوفی، کسانی که کارشناسان صنعت نمایشگاهی هستند، می‌توانند به هم‌فکری و تبادل نظر با یکدیگر بپردازند.

از آن‌ جایی که یوفی نمایشگاه‌ ها را به منزله محلی برای ارتباط جوامع مختلف می‌داند، برای آن‌ها اهمیت زیادی قائل است. نکته ارزشمند برای ما اینجاست که شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران یکی از نمایندگان یوفی است.

نتیجه‌گیری

در زمان‌های گذشته مردم برای خرید و فروش کالاهایشان مکانی مشخص را در نظر می‌گرفتند و در زمانی مقرر به مکان مورد نظر مراجعه می‌نمودند. آنها در چنین مکانی به داد و ستد می‌پرداختند. با پیش‌روی زمان و بهبود صنعت، هنر و اطلاعات، شکل آن مکان، به نمایشگاه‌های امروزی تغییر پیدا کرد. نمایشگاه‌ها انواع و اقسام متفاوتی دارند که با توجه به اهداف متفاوتی برپا می‌شوند. با توجه به توضیحاتی که شرکت ملل دیزاین در اختیارتان قرار داد و با توجه به خدمتی که قصد ارائه آن را دارید و همچنین بودجه‌تان باید نمایشگاه خاصی را انتخاب کنید.

 

برای دریافت مشاوره رایگان و  ارتباط یا کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی کلیک کنید

تلگرام طرح و ایده ملل اینستاگرام طرح و ایده ملل لینکدین طرح و ایده ملل توئیتر طرح و ایده مللتماس با طرح و ایده ملل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *