غرفه آرایی نمایشگاهی
چند نکته درباره غرفه آرایی نمایشگاهی
فوریه 24, 2019
هزینه بازسازی خانه
نکاتی برای کاهش هزینه بازسازی خانه
مارس 3, 2019

 طراحی دفتر کار دوستانه

طراحی دفتر کار

طراحی دفتر کار

 طراحی دفتر کار دوستانه با ارتباطی قوی با گذشته

هر طراحی دفتر کاری پویایی خود را دارد و روش خود برای مولد و دوستانه بودن فراهم می‌کند. ما می‌توانیم از کمپانی‌های بزرگ بسیار بیاموزیم. اما استراتژی‌های آن‌ها همیشه مناسب فضاهای کوچک نیست. شرکت‌های کوچک و متوسط معمولاً استراتژی‌های خاص خود را در طراحی دکوراسیون و طراحی داخلی دفترهای کارشان دارند.

اینجا یک نمونه بسیار درخشان از طراحی داخلی دفتر کاری در شانگهای چین را با شما مرور می‌کنیم. از تماشای این تصاویر می‌توانید برای طراحی دفتر کار برای شرکت کوچک یا متوسط خود الهام بگیرید.

این دفتر کار در دو طبقه طراحی شده است. فضایی بالغ بر ۱۸۰ متر مربع زیزبنای این ساختمان است. بازسازی آن در سال ۲۰۱۷ تکمیل شد. خصوصیت این کار، ترکیب زیبایی از المان‌ها و سبک‌های متضاد با یکدیگر است. به عبارت دیگر طراحان داخلی قصد داشتند که تاریخ گذشته این ساختمان را زندگی تازه‌ای ببخشند و اجازه دهند که گذشته، الهام‎بخش دکوراسیون تازه باشد.

طراحی دفتر کار

طراحی دفتر کار

از طرف دیگر نیازهای طراحی مدرن شوخی‌بردار نیستند و باید در نظر گرفته شوند. نتیجه، سبکی گزینشی شد که کهنه و تازه را در یک ترکیب هماهنگ کنار هم قرار داده است.

طراحان و مشتری آن‌ها بر سر طرح دفتر کاری توافق کردند که بر اساس تعامل بر بستر یک استاندارد سازمانی باشد که برخواسته از یک محل کار سنتی است.

طرح و منطق فضا کمی شبیه به یک کتابخانه بود. مهم‌ترین ویژگی در این فضا این بود که پویایی بین کارمندان و مراجعه‌کنندگان به وجود می‌آید که تعامل آنان را در طول روز کاری ممکن می‌کند.

طراحی دفتر کار

طراحی دفتر کار

خلاقیت مهم است، هم از نقطه نظر زیبایی‌شناسی و هم از نظر کاربرد. اینجا طراحی داخلی دفتر کاری ساده بود.  با کمی توجه کردن به جزییات کلاسیک اینجا و آنجا، استفاده از جذابیت‌های استایل صنعتی، تعدادی المان مدرن و همچنین قرابت‌های اشیا.

طراحی دفتر کار

طراحی دفتر کار

برجسته کردن برخی فضاها با المان‌های خاص مثل قفسه‌های قابل حرکت طلایی رنگ که مجموعه بزرگی از کتاب‌های چینی با موضوع هنر را در خود دارند، برخی وسایل آنتیک، اسباب‌بازی‌ها، مدل‌های لگو و چیزهایی از این دست که بنیان‌گذار شرکت از پنجاه کشور دنیا جمع‌آوری کرده است، انجام شده است.

مقاله مرتبط:  نمونه‌های موفق طراحی دکوراسیون اداری خاص

قسمت زیادی از طراحی این دفتر کار، تنها فضای باز و بزرگ خالی است. در واقع اگر حتی این فضاها کاربردهای جداگانه خودشان را هم داشته باشند، هنوز هم بخشی از یک کل واحد به حساب می‌آیند.

طراحی دفتر کار

طراحی دفتر کار

یک مثال عالی از پیوستگی فضا در کل طراحی این دفتر کار این گوشه است که یک فضای چند کاربردی دارد. دیوار شیشه‌ای هم فضا را جدا می‌کند و هم ارتباط نزدیک  با سایر اجزای دفتر کار را ممکن می‌کند.

در کل، فضای این دفتر کار بسیار گرم، دنج و پذیرا به نظر می‌رسد و شبیه یک خانه است. این جنبه با قرار دادن عناصری نظیر قفسه کتاب‌ها و و مبلمان راحت، پایه‌های چوبی بزرگ و فضای دوستانه به وجود آمده است.

برای طراحی دفتر کار یا تبدیل فضای کاری قدیمی به یک فضای مدرن و کاربردی نیاز است که با متخصصان دکوراسیون اداری یا طراحی داخلی دفتر کار مشورت کنید یا خواسته خود را به آن‌ها منتقل کنید و از طراحی تا اجرا را به آن‌ها بسپرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *