نکاتی برای استفاده حداکثری از فضای خانه
نکاتی برای استفاده حداکثری از فضای خانه
سپتامبر 10, 2020
پارامتر های مهم در طراحی داخلی فضای اداری
پارامتر های مهم در طراحی داخلی فضای اداری
اکتبر 26, 2020

چگونه دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه پیدا کنیم

چگونه دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه پیدا کنیم

آشپزخانه جایی است که در آن اتفاقات خارق‌ العاده ای رخ می‌دهد. در واقع آشپزخانه تنها جایی نیست که ما آشپزی می کنیم، بلکه در آنجا دوستان و خانواده را سرگرم می کنیم، صبح ها را در آشپز خانه شروع می کنیم و بعد از یک روز طولانی شام را در آن جا می خوریم. بنابراین با توجه به اهمیت آشپزخانه، باید متناسب با نیازهای خاص شما طراحی و چیدمان شود. در مقالات قبلی در مورد بازسازی آشپزخانه قدیمی صحبت کرده ایم اما حالا میخواهیم شما را برای داشتن دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه خود آماده کنیم.

مبانی اصول طراحی آشپزخانه

درک اصول اولیه چیدمان آشپزخانه به شما کمک می کند تا بسیاری از رمز و رازها از روند طراحی خارج شود. اساسی ترین اصل طرح، مثلث کار است. مثلث کار خطی است که از هر سه ایستگاه اصلی کار در آشپزخانه کشیده شده است محل ذخیره مواد غذایی، منطقه پخت و پز و منطقه شستشو. با ترسیم یک خط بین هر یک از این مناطق در برنامه خود، می توانید مسافتی را که برای حرکت به و از هر منطقه طی خواهید کرد، مشاهده کنید. در حقیقت قرار است مجموع مثلث کار ایده آل باشد، هر یک از سه وسیله را در دو یا سه مرحله از یکدیگر قرار دهید.

محل ذخیره سازی مواد غذایی یخچال و فریزر شما عمده ترین کالاهای آشپزخانه هستند. کابینت عملکرد و راحتی بیشتری برای ذخیره سازی به فضا می بخشد. گزینه هایی مانند قفسه ها ، قفسه های ادویه جات و سینی های برای کمک به مواد غذایی شما کمک می کنند.

 

دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه

 

اجاق گاز، مایکروویو و لوازم کوچکتر در محدوده  پخت و پز یافت می شود. فضای شما در این بخش مهم است. با استفاده از کابینت های جادار و ایده هایی برای صرفه جویی در فضا مانند میله های حوله و قفسه های درب قابلمه، فضای خود را با انتقال این وسایل از پیشخوان صرفه جویی کنید.

محل پاکسازی مکانی برای یکی ازفعالیت های مهم در آشپزخانه است. این منطقه محل نگهداری سینک ظرفشویی، دفع مواد زائد و ماشین ظرفشویی است. کابینت برای این مکان به منظور سازماندهی و برای راحتی ذخیره سازی طراحی شده است.

آشپزخانه شما قطعا چیزی فراتر از یک مکان برای آشپزی و غذا خوردن است.

آشپز، اجاق گاز و آشپزخانه

از بین سه وسیله ای که مثلث آشپزخانه را تشکیل می دهند، این اجاق گاز است که در نهایت بیشتر از همه از آن استفاده خواهیم کرد. به طور معمول از یک اجاق گاز و فر گاز تشکیل شده است که از طریق گاز یا برق یا هر دو تأمین می شود.

هنگام چیدمان آشپزخانه خود و تعیین موقعیت اجاق گاز ، باید فضای زیادی را از هر دو طرف آن آزاد بگذارید. فاصله توصیه شده و اصولی 40 سانتی متر است. برخی معمولا یک اجاق گاز اضافی و مایکروویو دارند که در ظریف کاری یکپارچه شده و اغلب داخل دیوار ها کار شده است. داشتن این موارد در سطوح بالاتر باعث ارگونومی بیشتر آن‌ها می شود.

 

آشپز، اجاق گاز و آشپزخانه

 

در آشپزخانه به همراه اجاق گاز مطمئناً به یک دستگاه هود نیاز داریم تا تمام بخارهای روغنی را که در حال پخت و پز هستیم پاکسازی کند. معمولاً هود باید روی یک دیوار خارجی یا نزدیک اجاق گاز قرار بگیرد. که بنا به سلیقه‌ی اشخاص گاهی به شکل مخفی و گاهی نمایان در آشپزخانه‌های مدرن نصب و استفاده می‌شود تا دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه ایجاد شود.

جزیره آشپزخانه

با افزودن یک جزیره در طرح آشپزخانه خود، می توانیم منطقه کار را از منطقه غذاخوری جدا کنیم. این بدان معنی است که همه می توانند در اطراف جزیره جمع شوند اما هرگز مجبور نیستند وارد فضای کاری آشپزی در آشپزخانه شوند. این جزیره همچنین فضای ذخیره سازی فراوانی را در خود جای داده و نیز محل نگهداری سینک ظرفشویی، ماشین ظرفشویی و دفع زباله را برای ما فراهم می کند.

سینک سومین جز اصلی یک آشپزخانه است و طبق تحقیقات جایی است که بیشتر وقت خود را در آشپزخانه در آن قسمت می‌گذرانیم. یک سینک ظرفشویی با ابعاد متوسط معمولاً برای آشپزخانه ها کافی است، به ویژه آشپزخانه‌هایی که ماشین ظرفشویی هم دارند.

ما برای شست و شوی ظروف و اطراف سینک ظرفشویی شیر و اتصالات استفاده می کنیم،  به یاد داشته باشید هنگام نصب شیر، تمام اتصالات و تاسیسات آب باید مطابق با مقررات مربوطه باشند.

 

جزیره آشپزخانه

 

اصول طراحی به شما کمک می کند تا از کارآیی آشپزخانه خود اطمینان حاصل کنید، اما به یاد داشته باشید آنها مقررات ساختمانی نیستند که شما باید از آنها پیروی کنید. بنابراین اگر طرفدار آشپزی نیستید، ممکن است در عوض یک طرح مناسب برای معاشرت طراحی کنید یا می توانید عناصر را به همان ترتیب که می خواهید مرتب کنید. شما ممکن است سینک ظرفشویی را در کنار اجاق گاز قرار دهید و یا می توانید اجاق گاز را در جزیره آشپزخانه قرار دهید.

مقاله مرتبط:  بهترین سبک‌های طراحی داخلی خانه

درک اساسی از اصول طراحی آشپزخانه به شما کمک می کند تا درباره فضای خود تصمیماتی اساسی بگیرید که هم هنرمندانه و هم کاربردی باشند.

هنگام برنامه ریزی برای چیدمان آشپزخانه جدید، بسیاری از عناصر مختلف باید در یک مجموعه واحد جمع شوند. کابینت ها، وسایل خانگی، میزهای پیشخوان، کفپوش ها و قطعات تزئینی و … بافت ها و فرم های خاص خود را دارند. به طور خلاصه، آنها عناصر طراحی را می سازند. اصول طراحی به شما کمک می کند تا از این عناصر استفاده کنید. به عنوان مثال، عنصر رنگ را در نظر بگیرید. شما نه تنها باید رنگ کابینت های خود را، رنگ میزهای جلوی خود و غیره را در نظر بگیرید، بلکه لازم است که بفهمید که آیا همه رنگ‌ ها به طور کلی با هم هماهنگی لازم را دارند یا خیر.

با درک صحیح اصول طراحی، آمادگی بیشتری خواهید داشت تا همه قطعات مختلف را به روشی زیبا و مناسب با فضای خود کنار هم قرار دهید.

 

اصول اساسی طراحی آشپزخانه

 

این اصول اساسی دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه است :

تعادل و تقارن

نقاط کانونی

مقیاس و نسبت

اصل شماره 1 ( تعادل و تقارن بینایی )

برای ایجاد حس تعادل در محیط آشپزخانه، با یک نقطه مرکزی شروع کنید. به عنوان نقطه ای که نگاه شما به زمین می نشیند، این مرکز به معنای واقعی یک دیوار یا اتاق است، هرچند ممکن است این‌گونه نباشد. در اطراف آن مرکز ، تقارن ایجاد کنید.

در مجموع ، تقارن به ایجاد احساس هماهنگی و آرامش  در آشپزخانه کمک می کند. با این حال آشپزخانه های نامتقارن هنوز هم می توانند عناصر آن را به گونه ای توزیع کنند که تعادل برقرار شود.

اصل شماره 2 ( فضاهای متقارن )

آشپزخانه دو رنگ با کابینت های داخلی و یک جزیره در آشپزخانه

در این نوع فضا نقطه مرکزی جزیره آشپزخانه است که با رنگی متضاد رنگ لامپ های آویز مشخص شده است. حتی اگر کابینت ها در سمت چپ و راست کاملاً متقارن نیستند، اما کابینت هایی که قاب یخچال و مایکروویو را بر روی دیوار پشت قرار می دهند، تعادل خوبی دارند.

در این آشپزخانه، پنجره ها، کمدهای دیواری و جزیره آشپزخانه متعادل شده و با چراغ های آویز آویز تکمیل می شوند. چیدمان آشپزخانه به شکل U با سینک استیل و یک آویز منفرد تقارن اطراف سینک ظرفشویی و پنجره باعث ایجاد حس نظم در این فضای باریک می شود.

اصل شماره 3 ( نقاط کانونی )

نقاط کانونی اشیا یا نمایشگرهایی هستند که بلافاصله توجه شما را در یک محیط جلب می کنند. ممکن است به یک شومینه، تلویزیون، یک قطعه بزرگ هنری یا یک مبلمان فکر کنید.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 

نقاط کانونی آشپزخانه متداول شامل اجاق گاز، صفحه پشتی و هود است  اما ممکن است نقطه کانونی آشپزخانه شما یک سینک ظرفشویی، جزیره مرکزی یا یک پنجره باشد. در حالت ایده آل، سایر اشیا موجود در محیط از نقطه کانونی مشخص شده پشتیبانی و نیز پیروی می‌کنند، اگرچه فضاهای بزرگتر ممکن است از داشتن چندین نقطه کانونی بهره مند شوند. بدون داشتن نقطه کانونی، آشپزخانه ممکن است کثیف یا کسل کننده به نظر برسد.

اصل شماره 4 ( مقیاس و تناسب )

اصول طراحی و مقیاس آشپزخانه از اندازه متناسب عناصر در یک فضای مشخص نسبت به یکدیگر اطمینان حاصل می کند. هر شی باید نسبت به محیط اطرافش مقیاس بندی شود تا برای محیط آشپزخانه خیلی بزرگ یا خیلی کوچک به نظر نرسد.

 

در نهایت،  میدانیم که نوع طراحی که  برای آشپزخانه خود انتخاب می کنید به اولویت شخصی و نوع فضایی که با آن کار می کنید بر می گردد. همه ما سبک های مختلف طراحی و مواد مختلف را دوست داریم. جایی که یکی میز کار گرانیتی را ترجیح می دهند و دیگری به جای آن میز کار چوبی را دوست دارد. اما این همچنین بدان معنی است که گزینه ‌های بی شماری برای سفارشی کردن کابینت، میز کار، کمد، قفسه و غیره متناسب با نیازهای شخصی شما وجود دارد. شما می توانید به همان اندازه که می خواهید خلاق باشید و این دقیقاً همان چیزی است که کار طراحی را بسیار جذاب کرده و شما را به سمت داشتن دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه خود ترغیب میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *