دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه شما یکی از قدرتمندترین ابزارهای موجود برای تأثیرگذاری باورنکردنی بر مشتریان است. با رعایت دقیق اصول دکوراسیون می توانید یک تجربه عالی در مغازه برای خود و مشتریان خود ایجاد کنید.

4 اصل اساسی برای داشتن دکوراسیون خوب در مغازه شما وجود دارد :

مرتب بودن دکوراسیون مغازه

مرتب بودن اجناس مغازه و دسته بندی آنها علاوه بر زیبایی که به دکور می‌دهد سبب افزایش سرعت در فرایند خرید و فروش کالا نیز می‌ شود.

رعایت حداقل فاصله

حداقل فاصله میان اجناس و کالاهای یک مغازه در چیدمان و طبقه بندی آن ها باید رعایت شود.

استفاده بهینه از فضا

استفاده صحیح از کلیه فضاهای موجود در یک مغازه بسیار مهم است. به‌طور مثال؛ فضای بالای سر غالباً هدر رفته یا از آن بدرستی استفاده نمی شود.

 

دکوراسیون مغازه

 

انعطاف پذیری

یک چیدمان مناسب در مغازه، به‌گونه‌ ای است که از تمامی ابعاد فضا به نحو احسن استفاده شود تا مشتری شما حس راحتی داشته باشد.

برای داشتن دکوراسیون مغازه مناسب به موارد زیر توجه کنید :

1- فضای خود را تعریف کنید

با دکوراسیون مناسب فضای کاری خود را تعریف کنید، نحوه ورود افراد به مغازه شما و اینکه وقتی که در آنجا هستند چه کاری انجام می دهند. به واسطه دکوراسیون مغازه تعیین کنید که چه چیزی می فروشید و به چه کسی می فروشید! در چیدمان مغازه شما باید یکنواختی از سبک و عملکرد در مغازه وجود داشته باشد که منعکس کننده عوامل مختلف باشد، تا کل تجربه خرید را با هم مرتبط کنید.

2- سازماندهی فضای مغازه

چیدمان مغازه باید به گونه‌ای باشد که مشتری هنگامی که وارد مغازه می شود مسیر مشخصی را به دنبال کالای مورد نیاز طی کند رعایت این امر در چیدمان مغازه وسیله ای برای یافتن سریع کمک در صورت نیاز باشد. چنین دکوراسیونی در مغازه است که باعث می شود مشتریان احساس امنیت و راحتی کنند، این نوع چیدمان به گونه‌ای است که افراد بتوانند بدون اتلاف وقت، آنچه را که لازم دارند، بدست می‌آورند.

3- یک تجربه متوالی را ارائه دهید

مغازه های موفق، عمداً تجربه مشتری را، چه از لحاظ تصویری و چه به معنای واقعی کلمه، برنامه ریزی می‌کنند. در واقع این تجربه مورد برنامه ریزی طرح مغازه برای تجربه بهینه مشتری است. از نظر تصویری؛ این مورد بیشتر مربوط به مسیر زمانی است که مشتری برای رسیدن به مغازه طی می‌کند.

 

بازسازی دکوراسیون مغازه

 

4- ارتباط بصری برقرار کنید

اطلاعات بصری در دکوراسیون مغازه شامل علائم، مارک تجاری و سایر اطلاعات مکتوب و گرافیکی است که اطلاعات ضروری را به مشتریان منتقل می کند، همه ی این اطلاعات باید واضح و خوانا باشد و فقط اطلاعات کلی و مهم را ارائه دهد؛ در واقع تجربه مشتری را ارتقا می بخشد و در حالت ایده آل، هر کالا باید با طرح مارک تجسمی مغازه مطابقت داشته باشد.

5- مشتری را به مشارکت دعوت کنید

ارتباطات تصویری خوب در چیدمان مغازه، مشتریان را به حضور فعال در تجربه خرید خود دعوت می کند – به عنوان مثال؛ با اطمینان از اینکه کارکنان در دسترس هستند و به وضوح قابل مشاهده هستند؛ فرصتی را برای مشتری فراهم می کند که انواع مختلفی از تجربیات را در مغازه داشته باشد؛ چه کمک و مشاوره یک نفره از طرف کارمندان و چه فرصتی برای امتحان کردن محصولات مغازه.

6- مشتری را تشویق به جست‌ و جو در مغازه کنید

مصرف کنندگان مدرن بسیار پرمشغله هستند و تمایل به خرید با عجله دارند. بنابراین دکوراسیون مغازه باید به گونه‌ای باشد که مشتریان را به ماندن در مغازه و جست و جو کردن ترغیب کند.
تشویق این نوع رفتار خرید با دکوراسیون مناسب مغازه شما شروع می شود و تمام راه را برای ایجاد یک تجربه همه جانبه ادامه می دهد. چیدمان مغازه شما تعیین می کند که محصولات و مسیری را که مشتریان از طریق مغازه شما طی می کنند چگونه و از کجا نمایش می دهید.

همچنین باید یک ورودی بزرگ و چشم نواز را در ورودی مغازه خود داشته‌ باشید. مشتریان خیلی سریع تصمیم می‌گیرند که آیا آنچه را که می بینند دوست دارند یا نه؛ پس قرار دادن کالاهای کلیدی در مقابل دید افراد در مغازه می تواند به آنها در تصمیم گیری کمک کند. با متوقف کردن مشتری در ورودی مغازه، فروشندگان می توانند آنها را ترغیب کنند تا بیشتر از فضای مغازه دیدن کنند.

 

ایده های دکوراسیون مغازه

 

7- مسیر مشتری را در اطراف مغازه مشخص کنید

شاید شنیده باشید که فروشندگان مواد غذایی از لحاظ استراتژیکی ملزوماتی مانند تخم مرغ و شیر را در قسمت پشتی مغازه قرار داده اند، به این معنی که مشتریان برای رسیدن به آن کالا باید از طریق کالاهای دیگر دیدن کنند، این امر مشتریان را در انتخاب محصولات دیگر به‌شدت تحت تأثیر قرار می دهد. مغازه های موفق و بزرگ نیز از این استراتژی استفاده می کنند و بخش کودکان را در طبقه‌های بالا قرار می دهند تا والدین مجبور شوند راه خود را از طریق بخش های دیگر انجام دهند، بنابراین احتمال خرید اضافی را افزایش می دهد.

8- مشتریان را در سمت راست مغازه هدایت کنید

تحقیقات در مورد دکوراسیون مغازه ها نشان داده است که مشتریان به هنگام ورود به فضای مغازه؛ به طور طبیعی به سمت راست گرایش دارند و با توجه به این نکته که اکثریت جمعیت جهان راست دست هستند، این امر به لحاظ روانشناختی کاملاً منطقی است.
به‌ واسطه انتخاب های هوشمندانه رنگ، نشانه های جسورانه و طرح های خلاقانه در دکوراسیون مغازه ها این پتانسیل را دارند که یک فضای مناسب را ایجاد کنند که باعث حمایت از برند تجاریشان شود و مشتریان را مجدداً به مغازه بازگرداند. در واقع مغازه شما یک نمایشگر است و مرکز تماس بین فروشنده و مشتری است. ایجاد فضایی جذاب که مشتری بتواند کاملاً در آن به دنبال کالا های مورد نیازش جست و جو کند، مشتری را به طرفدار مغازه تبدیل می‌کند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

در نهایت با وجود اینکه دکوراسیون داخلی یک مغازه در میزان فروش موثر است، مهم است که فروشندگان فضای تنفس و تهویه مناسب را برای مصرف کنندگان خود تامین کنند. محیط های شلوغ بیش از حد شلوغ می توانند این تصور را ایجاد کنند که محصولات از کیفیت کمتری برخوردار هستند.

شما میتوانید برای داشتن دکوراسیونی مناسب و ایده های نو برای مغازه خود، با شرکت طرح و ایده ملل تماس حاصل فرمایید :

021-26761987

021-26761982

021-26767619

09331660040

09904402071