دکوراسیون سالن همایش و آمفی تئاتر

دکوراسیون سالن همایش و آمفی تئاتر می‌تواند تاثیر زیادی بر روی مخاطبان و افرادی که برای تماشای یک فیلم آمده اند داشته باشد. به طور مثال سالن همایش می‌تواند به مخاطبان شما کمک کند تا ایده‌ های تازه و خلاقانه ارائه دهند و یا این تصور را در تماشاچیان ایجاد کند که سالن بسیار ناراحت کننده و خسته کننده ای است و در نهایت میزان کارایی آنها را کاهش دهد. در ادامه قرار است نکاتی مهم در زمینه دکوراسیون سالن همایش و آمفی تئاتر بیان کنیم. این نکات می‌توانند کمک بسیار موثری برای کسب رضایت مخاطبان شما داشته باشند. پس لطفاً تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

نیازهای مشتریان را در نظر بگیرید

بدیهی است که شما می‌خواهید مشتریان تا حد امکان راحت باشند و فضای کافی برای نشستن، بلند شدن و راه رفتن در اطراف را در اختیار آنها قرار دهید. در عین حال شما همچنین می‌خواهید اتاق همایش به اندازه کافی کوچک باشد تا مردم بدانند که در محلی امن و در یک گروه هستند.

بنابراین ابتدا لازم است بررسی کنید که چه تعداد فرد در طول روز به اتاق همایش یا سالن تئاتر خواهند آمد. ابعاد اتاق را اندازه بگیرید و میزان بودجه خود را نیز در نظر داشته باشید. همچنین برای مشتریان خود صندلی‌های اداری، ارگونومی، قابل تنظیم و مقرون به صرفه خریداری کنید.

سبک میز و صندلی

 

سبک میز و صندلی در سالن همایش

 

سبک‌های صندلی زیادی وجود دارند که می‌توان آنها را انتخاب کرد. به عنوان مثال سبک U  اجازه می‌دهد که همه بلندگو داشته باشند و سبک کلاس درسی یا تئاتر، سبب می‌شود قادر به جای دادن افراد بیشتری داخل سالن باشید. قبل از تصمیم گیری درباره طرح نهایی، حتما جوانب مثبت و منفی هر سبک را بررسی کنید.

اتاق مناسب را انتخاب کنید

در دکوراسیون سالن همایش در حالت ایده آل، اتاق باید در جایی باشد که عوامل پرت کننده حواس به حداقل ممکن برسند. به عنوان مثال فضایی در نزدیکی دفتر مدیر عامل، عالی خواهد بود. اما فضایی در نزدیکی لابی اصلی گزینه مناسبی نیست. اگر مجبور هستید که اتاق را در یک منطقه پر از عوامل پرت کننده حواس قرار دهید، یک متخصص حرفه‌ای برای عایق بندی صدای اتاق همایش استخدام کنید.

انتخاب صحیح رنگ دیوارهای اتاق همایش  نیز می‌تواند در میزان کارآمد بودن یک جلسه موثر باشد. اگر اتاق را به رنگ آبی درآورید، ممکن است مشتری‌های شما احساس آرامش و رضایت بیشتری داشته باشند. اما اگر رنگ قرمز را انتخاب کنید، ممکن است مشتری‌ها تمایل بیشتری به بخث کردن پیدا کنند.

صرف نظر از اینکه کدام رنگ را انتخاب می‌کنید، باید احساسات مناسب را در مخاطبان خود به وجود آورید و رنگ مورد نظر، با برند و تصویر شرکت شما مطابقت داشته باشد.

 

نورپردازی را به یاد داشته باشید

 

نور پردازی در دکوراسیون سالن همایش و آمفی تئاتر

اشکالی ندارد که اجازه دهید کمی نور طبیعی از بیرون به سالن همایش وارد شود. فقط مطمئن شوید که پنجره‌ها با پرده پوشانده شده‌اند تا در صورت تابش شدید، قادر به جلوگیری از نور باشید. خصوصاً اگر جلسه در اواسط ظهر برگزار می‌شود.

روش‌های دیگر برای انجام صحیح نورپردازی عبارتند از:

  • از روشنایی سربار اجتناب کنید یا آن را به حداقل برسانید.
  • از لامپ‌هایی استفاده کنید که گرمای زیادی ایجاد نمی‌کنند.
  • کاری کنید که رنگ دیوار، نورپردازی را تکمیل کند.
  • اگر جلسه بزرگ است، از یکOLED  استفاده کنید.

صفحه نمایش صحیح را انتخاب کنید

 

صفحه نمایش سالن همایش

 

صفحه نمایش، نقطه کانونی در دکوراسیون سالن همایش و آمفی تئاتر است. بنابراین آن را با دقت انتخاب کنید صفحه نمایش باید به اندازه کافی بزرگ باشد که همه افراد در اتاق آن را ببینند؛ اما نباید خیلی بزرگ و خسته کننده باشد. همچنین باید آن را در فاصله مناسب نسبت به مخاطبان خود قرار دهید.

صرف نظر از اندازه و فاصله صفحه نمایش، نوع آن را نیز در نظر بگیرید. به این فکر کنید که آیا صفحه را روی دیوار یا سه پایه نصب خواهید کرد و فراموش نکنید که لوازم جانبی مانند کابل، کنترل از راه دور و بلندگو را در نظر داشته باشید.

 امکانات را فراهم سازید

همانطور که قبلاً ذکر شد، مشتریان شما باید تا حد امکان راحت باشند. برای مثال جایی تعبیه کنید که مشتریان ضمن شرکت در جلسه، وسایل مورد نیاز خود را در آن قرار دهند. یک سطل نیز در گوشه اتاق قرار دهید تا مشتریان بتوانند زباله‌های خود را درون آن بریزند.

دیزاین را ثابت نگه دارید

بهترین اتاق‌ های همایش، اتاق‌ هایی هستند که بیان‌ گر نحوه فعالیت شرکت شما خواهند بود. اگر به عنوان مثال شرکت شما زمینه تجاری دارد، اتاق جلسه باید بیانگر این موضوع باشد، اگر فعالیت شما از پرستیژ و شخصیت بالایی برخوردار است، اتاق همایش باید این موضوع را منعکس کند. همیشه خلاقیت خوب است اما اعتبار از آن بهتر است.

 یک جلسه آزمایشی برگزار کنید

در هنگام وقایع مهمی مانند جلسه، آماده سازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این امر نه تنها به آرامش اعصاب شما پیش از روز بزرگ کمک می‌کند، بلکه سبب می‌شود پیش از این که مشتریان از راه برسند مشکلات فنی را پیدا کنید.

حداقل یک روز پیش از جلسه واقعی، یک جلسه تستی برنامه ریزی و برگزار کنید. از همکاران‌تان بخواهید وانمود کنند که مشتریان شما هستند. سپس مانند گذشته موارد لازم را به مشتریان ارائه دهید و از آنها بخواهید که بازخورد خود را بیان کنند. آنها می‌توانند در مورد نحوه ارائه به شما نکاتی ارائه دهند. برای مثال آیا ارائه برای چشم‌ها خسته کننده است یا خیر. آیا اتاق به همان اندازه که دوست داشتید کارایی دارد یا خیر و.. .

 

حرف آخر دکوراسیون داخلی سالن همایش

 

دکور سالن همایش

 

اینکه شما چگونه یک اتاق همایش را طراحی می‌کنید و دکوراسیون داخلی سالن همایش اهمیت زیادی دارد و موردی است که همواره باید آن را در نظر داشته باشید. با جود این همیشه به یاد داشته باشید که پیش از هر چیز، فضای شما باید امن و راحت باشد تا افراد حرفه‌ای بتوانند در آن جمع شوند، طوفان فکری داشته باشند و همکاری کنند. با توجه به این نکته و نکاتی که در این مطلب گفته شد، انجام این کار بسیار ساده خواهد بود.

در صورتی که به خدمات دکوراسیون سالن همایش و آمفی تئاتر نیاز دارید، شرکت ما کلیه این خدمات را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهد. شما می‌توانید انجام این کار رابه شرکت ما بسپارید و با خیال راحت منتظر بهترین نتیجه باشید.