بازسازی خانه ویلایی در تهران

یکی از انواع بازسازی مسکونی ، نگه داری و بازسازی خانه ویلایی یکی از مهمترین اقدامات در شرایط فعلی است. شرکت طرح و ایده ملل با برخورداری از بهترین طراحان داخلی و مشاوران  در این زمینه به شما کمک می کند. در ادامه با نمونه اجرا شده بازسازی خانه ویلایی توسط تیم طرح و ایده ملل دیزان با ما همراه باشید.

در این پروژه موارد زیر به ترتیب توسط تیم طرح و ایده ملل پیاده سازی و اجرا شد:

تخریب و بازسازی داخلی واحد
اصلاح نقشه واحد ، تخریب و بازسازی
بازسازی دیوار
طراحی و اجرا انواع کاغذ دیواری از نوع کاهگل رنکی ، آجر نسوز
بازسازی کف
اجرای پکیج کف برای تامین گرمای کافی
سرویس بهداشتی و حمام
بازسازی کف، دیوار و تاسیسات سرویس بهداشتی و حمام
بازسازی تاسیسات
بازسازی لوله کشی آب، گاز، برق و اجرای سایر تاسیسات
بازسازی خارجی
طراحی و اجرای نما ، محوطه بیرونی مثل پارکینگ و محوطه سبز

تغییر در معماری

برای مدیریت بهتر فضا بعضی از دیوارهای پروژه مانند دیوارودرب سرویس‌ بهداشتی برداشته شد تا از ضلع دیگری ، دیوارهای جدید بسازیم و با چند تغییر فضا را بزرگ‌تر و نورگیر کنیم ؛ محل قرارگیری بخش‌های مختلف خانه، متراژ، پنجره‌ها و… عواملی هستند که برای ایجاد تغییر باید آن‌ها را در نظر داشته باشیم چون در این پروژه پنجره ها ودیوارها شاقول و مهندس معماری نشده بودند . قوطی آهنی در وسط سالن بدون هیچ کاوری موجب ایجاد بصر نامطلوب در سالن این ویلای کوچک بود به همین جهت ستون نیزبا متریال آجری کاور شد تا با ایجاد حس و حال سنتی زیبایی سالن را افزایش دهد .

بازسازی خانه ویلاییکفپوش

برای آشپزخانه و فضای سالن کف پوش تیره انتخاب شد تا به لحاظ بصری گرمای لازم را به فضای نشیمن وسالن بدهد .

کابینت

کابینت‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های آشپزخانه محسوب می‌شوند. چراکه دربرگیرنده‌ی همه وسایل آشپزخانه و ساختار اصلی آن هستند. بنابراین در انتخاب کابینت باید دقت بسیار زیادی داشته باشید. کابینت‌های ام دی اف انتخاب مناسب و مقرون به صرفه برای این خانه کوچک بود .از آنجایی که استفاده ازکابینت‌های سوپردرآشپزخانه برای مدیریت فضا بسیارکارآمد است . یک کابینت سوپر کنار ظرفشویی برای مواد شوینده ، یکی برای ادویه جات ویکی برای خشکبار در نظر گرفته شد .

فضای بین کابینت

استفاده از طرح‌ آجر و رنگ‌های خاص در فاصله‌ی بین کابینت‌ها باعث شد تا فضای آشپزخانه سنتی بسیار جذاب‌تر شود . رنگ‌هایی هماهنگ با رنگ کابینت باعث ایجاد آشپزخانه‌ای با سبک سنتی و متفاوت شد .
دیوارها از مهم ترین بخشهای بازسازی در این خانه به شمار میرفتند بنابراین ما با تلفیقی از آجرسنتی ونسوز و کاهگل در فضای اتاق خواب ها و نشیمن توانستیم بافت وحس سنتی مطلوب مورد نظر مشتری را خلق کنیم .

شیرآلات

شیرآلات و اتصالات نیز به تعمیر نیاز داشت تا در مصرف آب هم صرفه جویی شود .

بازسازی خارجی

طراحی واجرای نما ، محوطه بیرونی مثل پارکینگ و محوطه سبز و گلکاری در طراحی فضای بیرونی ویلا ، دیوارها با استفاده ازآجرنسوزوختایی پوشانیده شد تا درعین القای حس و حال سنتی و فضای آرامش بخش، پوشش مناسبی برای آن منطقه باشد.
همچنین برای کف نیز تلفیقی ازآجرسرخ رنگ و موزاییک در نظر گرفته شد تا حرکت ماشین درقسمت ماشین رو ، به سادگی صورت پذیرد.
ستون های روی دیوارها نیز با آجر ختایی رنگ شده پوشانیده شد تا جذابیت دو چندان در کنار متریال اجرنسوز ایجاد شود.

بازسازی خانه ویلایی