دکوراسیون داخلی اتاق خواب دختران نوجوان
7 ایده جذاب برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب دختران نوجوان
آگوست 18, 2020
چگونه دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه پیدا کنیم
چگونه دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه پیدا کنیم
سپتامبر 24, 2020

نکاتی برای استفاده حداکثری از فضای خانه

نکاتی برای استفاده حداکثری از فضای خانه

امروزه اغلب مردم در آپارتمان ها و یا معمولا در محیط شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند که مسئله های مهم و گاهاً مشترکی در مورد فضای خانه، چیدمان و اطمینان داشتن از متناسب بودن وسایل خانه ذهن افراد را به خود مشغول کرده است. احساس کوچکی فضا در خانه ها می تواند مانع از حس سرزندگی و حتی سلامتی ما شود، این حس به خصوص در یک شهر بزرگ و شلوغ در افراد شدت می‌گیرد و حالات روحی نامساعدی را در ما ایجاد می‌کند. هنگام زندگی در خانه های کوچکتر، استفاده از ترفندهای آسان وکاربردی برای ایجاد فضای وسیع ‌تر و نشاط بیش‌تر در دکوراسیون داخلی منازل مهم و موثر است. در اینجا چند روش برای استفاده حداکثری از فضای خانه برای شما آماده کرده ایم :

 

استفاده از مبلمان کوچک در خانه

 

تعادل مناسب مبلمان را رعایت کنید

برخلاف تصور اغلب افراد جامعه، استفاده از مبلمان با ابعاد بزرگ فضای خانه را نه‌ تنها بزرگ‌تر نشان نمی‌دهد، بلکه محیطی گرفته و فضایی با احساس تنگنا ایجاد می‌کند، بنابراین انتخاب مبلمان باید متناسب با فضای اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی باشد و همواره تعادل برقرار شود.

 

فضای آزاد بیش‌تری در خانه خود ایجاد کنید

بهم ریختگی‌ و نامرتبی فضای یک آپارتمان باعث می شود احساس گرفتگی و کوچکی نصبت به فضای خانه داشته باشید. پس برای داشتن فضای بیش‌تر و دلنشین تر در خانه همواره رعایت نظم الزامی است. برای وسایل اضافی که اغلب سبب نامرتب بودن فضا می‌شوند؛ یک کمد یا انباری در نظر بگیرید؛ با این ترفند یک فضای متعادل برای خانه خود ایجاد کنید.

 

آینه ها می توانند فضای خانه را بزرگتر و روشن تر نشان دهند

اگر خانه‌ی شما در مجاورت  یک پارک، منظره‌ی زیبا، کوه و طبیعت است، حتی اگر این نما جزئی باشد؛ می توانید یک آینه روی دیوار نزدیک پنجره قرار دهید تا منظره، درختان یا آسمان باز از داخل دیده شود. با این ترفند می توان جلوه‌ای مناسب به یک فضای عالی بخشید.

 

 از سقف های بلند خانه بهترین استفاده را بکنید

اگر خانه یا آپارتمان شما سقف های بلندی دارد؛ می‌توانید یک فضای انباری درزیر سقف ایجاد کنید؛ که قطعا به یک فضای ذخیره سازی عالی برای لوازم شما تبدیل می‌شود و این ترفند کاربردی سبب می‌شود تا اتاق ها یا سایر قسمت های خانه‌ی شما فضای بیش‌تری برای چیدمان دلخواهتان داشته باشد و به طبع آن خانه را بزرگ تر از آنچه که هست به نمایش بگذارد.

 

 

استفاده از فضای دیوار شما یک روش عالی برای به حداکثر رساندن فضای خانه شما است

وقتی دیوارهای خود را بدون استفاده رها می کنید ، خانه شما کسل کننده و کسل کننده به نظر می رسد. اگر نمیدانید با این دیوارهای یکنواخت و خالی چه کاری انجام دهید، موارد مختلفی وجود دارد که می توانید امتحان کنید به طور مثال: آنها را با دکورهایی که با رنگهای اتاق شما ترکیب شده و در تعادل است پر کنید. همچنین می توانید با قرار دادن برخی قفسه ها ، عملکرد اتاق خود را افزایش دهید. اگر کتاب هایی دارید که می خواهید نمایش داده شوند، به جای خرید کتاب جدید قفسه کتاب را روی دیوار بگذارید تا استفاده حداکثری از فضای خانه را بهره ببرید.

 

 تعلقات خود را در یک قفسه مناسب ذخیره کنید

توصیه می‌‌شود قفسه‌ای بخرید که امکان نگهداری کتاب / پتو / بالش و غیره را برای شما فراهم کند. این ترفند می تواند برای دوستان و میهمانان غیرقابل شناسایی باشد. زیرا امکان ذخیره سازی لوازم و ابزار را فراهم می کند. با قرار دادن نیمکت یا یک مکان نشستن برای برداشتن کفش و قرار دادن کوله پشتی بچه های خود در هنگام عجله به مدرسه ، فضا را بیشتر کنید. در صورت کمبود فضای صندلی، قفسه های باز بسازید و قلاب های دیواری داشته باشید. یک آینه بزرگ روی دیوار قرار دهید تا بقیه خانه را منعکس کند. روش های بی شماری برای ایجاد فضا در یک اتاق خواب کوچک وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که کمد شما به درستی استفاده شده است و نیز لباس های بلااستفاده را در کشو های اتاق زیر تخت نگهداری کنید. همچنین می توانید وسایل را نیز دسته بندی کنید تا لباس ها ، کفش ها و موارد دیگر را از هم جدا کنید. قفسه‌ای را با رنگی جذب کننده و مدرن پیدا کنید که به خوبی با دکوراسیون منزل شما در تعادل باشد و نیز درگیر آن شود.

مقاله مرتبط:  نکته‌هایی برای دکوراسیون منزل

 

پوشاک اضافی را دور از دید نگهداری کنید

بدیهی است که جا دادن تمام لباس ها و یا لوازم خانه  شما در قفسه ها و کمد هایتان بسیار دشوار است و بعضی از خانه ها امکان اضافه کردن و گنجاندن کمد ها یا قفسه های جدید را ندارند. پس به شما پیشنهاد می کنیم که لباس هایی را که مناسب فصل حاضر نیستند را زیر تخت خودپنهان کنید، می توانید برای مراقبت بیش‌تر از آن‌ها جعبه‌هایی برای نگهداری از این وسایل یا لباس‌ها در نظر بگیرید.

 

با نور بازی کنید

می‌دانیم استفاده مناسب از نور می تواند باعث شود خانه بزرگتری نسبت به آنچه که هست نمایش داده شود. با تنظیم انواع مختلف نور در فضای خانه می توانید فضای اتاق را جلا بخشیده و مقدار آن را اضافه کنید. همیشه پنجره ها را تمیز نگهدارید تا نور و آفتاب شفاف تری  در اختیار داشته باشید و همچنین در مصرف انرژی برق صرفه جو باشید.

 

کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل

 

از کاغذ دیواری بهره بگیرید یا دیوارها را نقاشی کنید

درواقع با افزودن رنگ به دیوارها می توانید فضای اتاق را بزرگتر، بلندتر و جادارتر نشان دهید. همچنین می توانید از یک کاغذ دیواری با طرح رنگی استفاده کنید و سقف و دیوارها را به ترتیب در سایه روشن تر ودر آفتاب تیره تر نشان دهید تا کنتراستی ایجاد شود که گرما را در فصول سرد بیشتر کند و برعکس. به علاوه، رنگ های روشن تر در قیاس با رنگ های تیره می تواند نور بیشتری به اتاق اضافه کند.

 

بهتر است که پنجره ها را باز نگه دارید

باز نگه داشتن پنجره ها یا فقط کمی پوشیده بودن آن‌ها می تواند باعث ایجاد نور، آفتاب و نشاط بیشتری در اتاق ها شود، پنجره های بزرگ بازتاب نور خوبی ایجاد می‌کند. پنجره های بسته و پوشیده شده توسط پرده‌ها می توانند فضای خانه را تنگ‌تر کنند، بنابراین با باز نگهداشتن منطقه پنجره برای گرمای مستقیم و مناظر تابشی، می توانید به راحتی خانه خود را بزرگتر نشان داده و سبب استفاده حداکثری از فضای خانه خود شوید.

 

مساحت واقعی خانه شما مهم نیست، با استفاده از این نکات آسان ایجاد فضای مناسب برای خانه شما و بهره بردن از فضای خانه و روشنایی کار ساده‌ای است. تا زمانی که در خانه خود احساس آرامش و راحتی داشته باشید، هر چیدمانی که انتخاب کنید خوب خواهد بود.

قطعا همه‌ی ما فرصت زندگی در یک عمارت مجلل را پیدا نخواهیم کرد. بنابراین، داشتن ایده های کاربردی در مورد چگونگی به حداکثر رساندن فضای خود و ایجاد مناطق ذخیره سازی ضروری است.

و در آخر داخل هر خانه ای نیاز به فضای بیشتری وجود دارد. صرف نظر از کوچک بودن آپارتمان یا بزرگ بودن ویلا در کوهستان، همه ما به دنبال نیاز به حداکثر فضا هستیم تا خانه های خود را جادار و بزرگ ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *